Miłość przychodzi zawsze wtedy, kiedy jej nie szukamy, czyli opowieść Anny Bellon “Nigdy więcej”


25 listopada 2019 Mateusz 0 Comment , , ,

Nigdy wcześniej nie miałam kontaktu z twórczością Anny Bellon. Po jej najnowszą książkę “Nigdy więcej” sięgnęłam całkiem przypadkiem, ale nie żałuję. Czytało mi się tę książkę dość dobrze, szybko. Nie mogłam się od niej oderwać, gdyż byłam ciekawa zakończenia. Czasem człowiek potrzebuje właśnie takich książek z gatunku romansów. Pomagają one odciąć się od codzienności, trochę wyluzować. Takie emocje i wrażeni zapewnia książka tej autorki.

Nigdy nie mów nigdy

Jak już się domyślacie jest to romans, książka o miłości. Dokładnie tak, ale po kolei. Głównym bohaterem książki jest Kuba – młody mężczyzna, który całkiem niedawno zakończył swój związek. Był to toksyczny związek, który bardzo wyczerpał Kubę pod względem emocjonalnym i psychicznym. Postanowił więc, że już nigdy się nie zakocha, ale los bywa przewrotny. Kiedy pragniemy miłości, to jej nie ma, a kiedy nie chcemy wchodzić w żadną bliższą relację, to wtedy trafia nas tzw. strzała amora. To jest właśnie paradoks miłości. Na jego drodze pojawia się nowa kobieta – Iga, która całkowicie zawładnie jego sercem, ale i kobieta, z którą zerwał, nie da za wygraną. Będzie się naprawdę działo. Ale nie chcę zdradzać fabuły, zachęcam do sięgnięcia po książkę.

Pierwsze miłości

Książka ta jest z gatunku New Adult, czyli opisuje historię młodych ludzi. Dla mnie to bardzo dobre posunięcie, gdyż takie książki są bardziej soczyste, świeższe. Sama bardzo mocno gustuję w książkach z tego gatunku. Jest to lekka książka, która niemal sama się nam czyta. Kartki przelatują nie wiadomo kiedy i bardzo szybko, niestety, docieramy do końca powieści. “Nigdy więcej” to nie jest pozycja, która przynosiłaby nam coś odkrywczego. Tak z pewnością nie jest, wszystkie schematy są nam znane, ale mimo to jest w niej jakieś takie niewypowiedziane napięcie, które nie pozwala przerwać nam czytania.

Nigdy więcej” spodoba się przede wszystkim osobom, które lubią historie toczące się w środowisku szkolnym czy uczelnianym. Problemy i rozterki młodych ludzi są opisane tutaj bardzo realistycznie. Bardzo często możemy utożsamiać się właśnie z tymi trudnościami i brać je za swoje. Książka napisana jest ładnym językiem, styl autorki bardzo mi odpowiada. Czytając te kilka zdań wyżej, można odnieść wrażenie, że będzie to typowa historia miłosna, jakich wiele, i że zakończy się schematycznie tak jak zwykle. Nic bardziej mylnego. Zakończenie to prawdziwa bomba, ale nic więcej nie powiem. Musicie sami się przekonać i przeżyć te emocjonującą przygodę w świat pierwszych miłości młodych ludzi. Naprawdę warto. Ja już wiem, że muszę koniecznie sięgnąć także po inne książki tej autorki.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com